• info@rsplus.cz

Ohlédnutí za 1. Amateur Cupem

I. RallySafety+ Amateur Cup se uskutečnil 30.9.2017 na rallyové rychlostní zkoušce poblíž obce Komárov.
Pro posádky byly připraveny čtyři průjezdy tratě o celkové délce 12,20 km s technickými pasážemi, doplněnými ale také rychlejšími úseky, které jsme z části museli zpomalit retardéry, na nichž se spousta posádek seznámila také s penalizacemi. Na start soutěže se postavilo celkem 42 vozů, z toho 39 klasifikovaných a 3 mimo klasifikaci v rámci testování. Soutěž dokončilo 36 posádek. Absolutním vítězem I.RallySafety+ Amateur Cupu se stala posádka Jančík Michael st. - Jančík Michael ml. s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX. Po propršeném září nám průběh celého závodu nezkomplikovalo nepříznivé počasí, a proto si i diváci mohli užít příjemnou podívanou.

Hodnocení:
"Jsem rád, že průběh závodu proběhl v pořádku a bez zranění. Myslím si, že jsme na poprvé odvedli dobrou práci. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. ", uvedl ředitel soutěže, David Grygar.

"Jsme rádi, že se nám i přes těžké podmínky spojené s celkovou problematikou organizování motorsportu v České republice povedlo vytvořit rallyovou vložku, na které si mohly posádky zazávodit a přiblížit se skutečným podmínkám rally. Potěšilo nás, že i závodníci ocenili naši práci a iniciativu, chovali se sportovně a až na drobné vyjímky ukázněně. Za což vám všem děkujeme.", uvedl organizační výbor.